200 skontrolowanych pojazdów, 4 zatrzymane dowody rejestracyjne - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

200 skontrolowanych pojazdów, 4 zatrzymane dowody rejestracyjne

Data publikacji 07.03.2018

To efekt wczorajszych działań „SMOG”, które miały na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i nadmierną emisję spalin do atmosfery. O tym jak jest to ważne, przypominali kierowcom policjanci ruchu drogowego legionowskiej komendy oraz funkcjonariusze z podległych komisariatów. Akcja prowadzona była w godzinach 06.00 do 22.00 także w innych jednostkach garnizonu stołecznego.

Wczoraj w godzinach 06:00-22:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego legionowskiej komendy oraz funkcjonariusze podległych komisariatów na drogach całego powiatu legionowskiego kontrolowali samochody. Ich działania ukierunkowane były na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery. Podobne działania prowadzone były na terenie całego województwa mazowieckiego.

Funkcjonariusze sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym aut. Podczas działań mundurowi skontrolowali pod kątem stanu technicznego 200 pojazdów. W wyniku ujawnionych nieprawidłowości zatrzymano 4 dowody rejestracyjne.

Tego typu działania będą prowadzone regularnie na terenie całego garnizonu, przyczyniając się do poprawy stanu technicznego pojazdów oraz jakości powietrza mieszkańców stolicy i powiatu legionowskiego.

 

jf