Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór, zakaz zbliżania i nakaz opuszczenia mieszkania, aby zapobiec przemocy

Data publikacji 07.03.2018

Policyjny dozór, nakaz opuszczenia mieszkania na 3 miesiące i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną zastosował prokurator rejonowy wobec 59-letniego mężczyzny, podejrzanego o znęcanie się nad żoną. Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Śledczy z legionowskiej komendy prowadzili postępowanie w sprawie podejrzeń o psychiczne znęcanie się Grzegorza S. nad mieszkającą razem z nim żoną. Kobieta złożyła zawiadomienie, że jest ofiarą tzw. przemocy domowej. Jako sprawcę wskazała swojego 59-letniego męża, który nadużywał alkoholu i robił jej karczemne awantury, podczas których używając wulgaryzmów wyzywał  ją, poniżał i obrażał.

W rodzinie została założona niebieska karta i sytuacji bacznie przyglądał się, kontrolujący małżeństwo i dokonujący ustaleń dzielnicowy. W tym samym czasie, śledczy analizowali wszystkie napływające do nich informacje. Podejrzenia policjantów wobec mężczyzny potwierdziły się  w zebranym materiale dowodowym. Jednocześnie Grzegorz S. nie słuchał rad dzielnicowego i nie zmieniał swojego zachowania.

Dwa dni temu kryminalni z legionowskiej komendy w mieszkaniu w Legionowie zatrzymali 59-latka. Mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu i trafił do policyjnej celi. Wczoraj, po wytrzeźwieniu, w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie usłyszał zarzut psychicznego znęcania się nad żoną. Dodatkowo prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór, nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Grzegorzowi S. grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

jf

  • Policjant z zatrzymanym
  • Policjanci z zatrzymanym
  • Policjant z zatrzymanym