Korupcyjna propozycja bez akceptacji - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Korupcyjna propozycja bez akceptacji

Data publikacji 29.03.2018

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 53-letniemu Wojciechowi P., podejrzanemu o to, że nietrzeźwy prowadził toyotę po drodze w miejscowości Michałów Regionów i zatrzymany do kontroli drogowej, próbował przekupić policjantów z Wieliszewa. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Kilka dni temu policjanci z komisariatu w Wieliszewie patrolując przydzielony im rejon, zwrócili uwagę na jadącą w miejscowości Michałów Reginów toyotę. Mundurowi spostrzegli, że kierujący nią mężczyzna nie ma zapiętych pasów bezpieczeństwa i zatrzymali samochód do kontroli drogowej.

Po podjęciu interwencji policjanci ustalili, że oprócz niezapiętych pasów bezpieczeństwa, kierujący 53-latek jest nietrzeźwy. Gdy policjanci przystąpili do standardowych w takich sytuacjach czynności, usłyszeli od Wojciecha P. korupcyjną ofertę. Mężczyzna obiecywał im 2 000 zł, aby zapomnieli o sprawie. Mundurowi odrzucili przestępczą obietnicę i zatrzymali 53-latka.

Badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i noc spędził w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych legionowskiej komendy.

Po wytrzeźwieniu w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie usłyszał zarzut z art. 178 a par 1 oraz 229 par 3 kodeksu karnego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu przestępstępstw. O  wymiarze kary zdecyduje sąd. Wojciechowi P. grozi  do 10 lat więzienia.

jf