Uwaga na drodze - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na drodze

Data publikacji 03.04.2018

W ubiegły piątek, w Rajszewie, audi jadące od Nowego Dworu w kierunku Jabłonny zderzyło się z łosiem, który nagle wtargnął przed nadjeżdżający pojazd. Kierujący samochodem 38-latek przytomny, ale z obrażeniami ciała, został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe do jednego z warszawskich szpitali. Policjanci apelują do kierujących o respektowanie dopuszczalnej prędkości i szczególną uwagę oraz wzmożoną koncentrację podczas jazdy. Na drogach, gdzie znaki jednoznacznie wskazują: uwaga dzikie zwierzęta, zagrożenie może przyjść niespodziewanie i z każdej strony.

W ubiegły piątek , przed godziną 22 sytuacja na drodze wojewódzkiej nr 630 zaskoczyła kierującego samochodem 38-latka. Pod audi jadące od strony Nowego Dworu Mazowieckiego w kierunku Jabłonny wszedł łoś. Kierujący samochodem uderzył w zwierzę, zjechał na prawą stronę drogi i uderzył w drzewo. Przytomny, ale z obrażeniami ciała, został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe do jednego z warszawskich szpitali. Policjanci z legionowskiej drogówki zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Żeby wyjaśnić wszystkie jego okoliczności, od kierującego pojazdem pobrano też krew do dalszych badań.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących, o respektowanie przepisów prawa o ruchu drogowym i szczególną ostrożność. Kierujący pojazdami na drogach, gdzie występują znaki A-18b,  mogą się spodziewać zagrożenia ze strony leśnych zwierząt w każdej chwili i  z każdej strony drogi. Zazwyczaj przy tych znakach ustawiane są także odpowiednio dobrane do charakterystyki danej drogi znaki ograniczające dozwoloną prędkość. Zwracanie uwagi na oznaczenie i stosowanie się do nich, w przypadku zaistnienia na drodze sytuacji kryzysowej pomoże kierujacemu pojazdem w podjęciu właściwej decyzji i ograniczy ewentualne negatywne skutki zderzenia ze zwierzęciem.

jf