Zatrzymana podejrzewana o jazdę w stanie nietrzeźwości - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana podejrzewana o jazdę w stanie nietrzeźwości

Data publikacji 03.04.2018

Policjanci z legionowskiej drogówki zatrzymali 32-latkę podejrzewaną o kierowanie mitsubishi w stanie nietrzeźwości i kolizję z barierami energochłonnymi na wiadukcie w Legionowie. Policjanci zatrzymali Agnieszce M. prawo jazdy i wyjaśniają, czy 32-latka napiła się alkoholu przed, czy po kolizji.

W ubiegłą sobotę policjanci z wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy zostali wezwani do kolizji pojazdu z barierami energochłonnymi na ul. Zegrzyńskiej w Legionowie. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że wewnątrz stojącego na wiadukcie nad torami kolejowymi, rozbitego mitsubishi oraz w najbliższej okolicy  nie ma użytkownika pozostawionego samochodu. Obecni na miejscu zdarzenia  strażacy, także nie mogli pomóc w ustaleniu osoby, która doprowadziła do kolizji.

Policjanci przystąpili do standardowych czynności w tego typu przepadkach,  wykonując czynności procesowe związane z zabezpieczeniem miejsca zdarzenia. W pewnym momencie zbliżyła się do nich nieznana im kobieta i poinformowała, że to ona jechała samochodem. Pani tłumaczyła, że wcześniej miała kolizję i oddaliła się z miejsca zdarzenia, by wezwać pomoc. A przy okazji ugasiła swoje pragnienie pijąc alkohol.

Policjanci zatrzymali Agnieszkę M. i zbadali jej trzeźwość. Pierwsze badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobieta straciła też prawo jazdy. Policjanci po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności procesowych zwolnili  32-latkę, przekazując ją pod opiekę trzeźwej osoby.

Śledczy z legionowskiej komendy ustalają teraz wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Za przestępstwo a art. 178 a par 1 kk grozi do 3 lat pozbawienia wolności.