Podejrzany o handel marihuaną w areszcie - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o handel marihuaną w areszcie

Data publikacji 04.04.2018

Sąd w Legionowie zastosował 3 miesięczny areszt wobec Adriana M. – podejrzanego o uprawę i sprzedaż oraz posiadanie znacznej ilości marihuany. Dzięki działaniom legionowskich policjantów na rynek nie trafiło blisko 49 gramów odurzającego suszu, z czego można by zrobić 97 działek narkotyku. Policjanci zabezpieczyli też trzy sadzonki marihuany i 1 500 zł. Zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu, policjanci z ogniwa patrolowego legionowskiej komendy, na jednej z ulic Legionowa zauważyli czterech, nerwowo zachowujących się młodych mężczyzn. Mundurowi postanowili sprawdzić dlaczego widok oznakowanego radiowozu tak bardzo zdenerwował młodzież i podjęli wobec nich interwencję. Policjanci ustalili, że wszyscy czterej są nieletni,  w wieku 17, 16 i 15 lat. Powodem ich konsternacji była marihuana, którą posiadali i na widok zbliżających się do nich policjantów odrzucili od siebie. Mundurowi znaleźli i zabezpieczyli trzy torebki z roślinnym suszem. Zatrzymali nieletnich i przewieźli do legionowskiej komendy. Badania narkotesterem potwierdziły podejrzenia policjantów, że susz w torebkach to marihuana o łącznej wadze ponad 2 gramów.

O zatrzymaniu powiadomiono sąd rodzinny oraz opiekunów prawnych zatrzymanych. Do rozwiązania sprawy natychmiast włączyli się śledczy oraz kryminalni z legionowskiej komendy. Policjanci ustalili, że jeden z nieletnich, tuż przed zatrzymaniem kupił marihuanę, a następnie część odsprzedał swoim kolegom. Śledczy podjęli starania, aby ustalić, kto nieletniemu sprzedał środek odurzający.

Jeszcze tego samego dnia, w jednym z mieszkań w Legionowie, kryminalni z legionowskiej komendy zatrzymali 25-letniego Adriana M. podejrzanego o sprzedaż  marihuany nieletniemu. Mężczyzna był już wcześniej karany sądownie za przestępstwa narkotykowe. W mieszkaniu 25-latka, policjanci znaleźli blisko 49 gramów suszu marihuany, z którego można by zrobić  97 porcji odurzającego środka. W szafie znajdującej się w jednym z pokoi, policjanci zabezpieczyli 3 sadzonki marihuany i prowizoryczną instalację, która miała pobudzać wzrost roślin. Policjanci zabezpieczyli też 1 500 zł gotówki i przedmioty służące do prowadzenia przestępczej działalności. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w legionowskiej komendzie.

Wszyscy nieletni, po czynnościach procesowych zostali zwolnieni i przekazani pod opiekę opiekunów prawnych. Po ustaleniu wszystkich okoliczności sprawy 17-latek, poniesie odpowiedzialność jak osoba dorosła, przed sądem karnym. Pozostała trójka odpowie przed sądem dla nieletnich.

Legionowski sąd podzielił zdanie policjantów współpracujących z Prokuraturą Rejonową w Legionowie i na wniosek prokuratora zastosował wobec Adriana M. trzy miesiące aresztu. 25-latek usłyszał trzy zarzuty: handlu, uprawiania a także posiadania i przygotowań do wprowadzenia znacznej ilości środka odurzającego. Grozi mu do 10 lat więzienia.

jf

  • Policjanci z zatrzymanym
  • Policjant z zatrzymanym
  • Sadzonki marihuany