Ucieczkę kradzioną skodą zakończył na słupie - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ucieczkę kradzioną skodą zakończył na słupie

Data publikacji 06.04.2018

Policjanci z Jabłonny zatrzymali 24-letniego Pawła K., podejrzanego o kradzież skody i jazdę samochodem „na podwójnym gazie”. Mężczyzna uciekał skradzionym samochodem mając ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i zakończył jazdę na słupie energetycznym. Po wytrzeźwieniu Paweł K. usłyszał zarzuty kradzieży samochodu oraz jazdy w stanie nietrzeźwym i od razu trafił za kraty jednego z warszawskich aresztów, odbywać karę 135 dni pozbawienia wolności za swoje wcześniejsze przestępstwo.

Trzy dni temu policjanci z komisariatu w Jabłonnie, wysłani przez dyżurnego komisariatu, podjęli interwencję wobec dwóch stojących przy rozbitym o słup energetyczny samochodzie.

Mundurowi ustalili,  że jeden z mężczyzn to  24-letni Paweł K. i to on kilka minut wcześniej wsiadł do stojącej na jednej z posesji na terenie Jabłonny otwartej skody. Skorzystał ze znajdujących się w samochodzie kluczyków, uruchomił silnik i wyjechał z posesji na ulicę.

Drugi mężczyzna okazał się właścicielem skody. 35-latek zauważył stratę i pobiegł za oddalającym się pojazdem, który  kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymał się na słupie energetycznym.

Funkcjonariusze zatrzymali Pawła K. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. Właściciel samochodu złożył zawiadomienie, szacując straty na 1 000 zł, a zatrzymany trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w legionowskiej komendzie. Policjanci ustalili także, że zatrzymanym mężczyzną interesuje się jeden z warszawskich sądów, który wydał nakaz doprowadzenia 24-latka do aresztu.

O karze dla Pawła K. zdecyduje niebawem sąd. Policjanci ustalili, że Paweł K. był już wcześniej karany sądownie. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży samochodu oraz jazdy w stanie nietrzeźwości w związku z recydywą. Zgodnie z nakazem doprowadzenia wydanym przez sąd, trafił do jednego z warszawskich aresztów na 135 dni kary pozbawienia wolności za swoje wcześniejsze przestępstwo.

 jf

  • Policjanci z zatrzymanym
  • Policjanci z zatrzymanym
  • Policjanci z zatrzymanym