Finał ośmiu poszukiwań - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Finał ośmiu poszukiwań

Data publikacji 12.04.2018

Przez minione dwa dni policjanci dbający o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu legionowskiego ujawnili osiem poszukiwanych osób. Dwie osoby widniały w policyjnych systemach jako zaginione, jedna w celu ustalenia jej miejsca pobytu i pięciu mężczyzn poszukiwanych było przez Policję nakazami doprowadzenia do aresztów.

Przedwczoraj, tuż po południu, do legionowskiej komendy na czynności procesowe stawił się 36-letni Adrian J. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Jabłonny i trafił do jednego z warszawskich aresztów, ponieważ policjanci z legionowskiej komendy,  oprócz przesłuchania Adriana J. ustalili także, że Sąd Rejonowy w Legionowie wydał już wobec niego nakaz doprowadzenia do aresztu na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania się nad rodziną. Poszukiwania prowadził właśnie komisariat z Jabłonny.

Policjanci z Jabłonny zatrzymali również 43-letniego mężczyznę, którego poszukiwania w celu doprowadzenia do aresztu na 8 dni kary nakazał Policji legionowski sąd. Rafał K. miał jednak daną przez sąd możliwość wpłacenia na konto sądu zaległej grzywny w zamian za odstąpienie od pobytu w areszcie.  Gdy tylko zaległa grzywna w kwocie 800 zł trafiła na wskazane przez sąd konto, mężczyzna odzyskał wolność.

Funkcjonariusze z komisariatu w Serocku na powierzonym im terenie ujawnili 30-latka poszukiwanego w celu ustalenia miejsca pobytu, co poleciła Prokuratura Rejonowa w Legionowie. Policjanci przekazali mężczyźnie informacje o poszukiwaniach oraz pobrali od niego stosowne oświadczenie o jego aktualnym miejscu zamieszkania i wystawili mężczyźnie wezwanie do prokuratury. Następnego dnia na terenie jednej z prywatnych firm w Serocku, mundurowi zatrzymali i doprowadzili do aresztu Krzysztofa Ł., który decyzją sądu najbliższe 90 dni spędzi w odosobnieniu za swoje wcześniejsze przestępstwo, niestosowanie się do wyroku sądu.

Zatrzymań dokonali także legionowscy policjanci zajmujący się na co dzień kontrolą ruchu drogowego. Podczas swoich interwencji ujawnili i zatrzymali 47-letniego Roberta K., który noc spędził  w policyjnym areszcie. Ostatecznie została za niego wpłacona na konto sądu w Kozienicach zaległa grzywna i 47-latek został zwolniony. Do aresztu trafił zatrzymany wczoraj podczas kontroli drogowej także przez drogówkę 22-letni Piotr Sz., którego żoliborski sąd skazał na karę 2 lat pozbawienia wolności za rozbój.

W miniony wtorek, policjanci z Wydziału Kryminalnego legionowskiej komendy zakończyli poszukiwania dwóch zaginionych osób. 19-latka, którego zaginięcie przedwczoraj w późnych godzinach wieczornych w legionowskiej komendzie złożyła rodzina. Z zawiadomienia wynikało, że mężczyzna nie powinien przebywać sam. Kryminalni, po kilkudziesięciu minutach swoich działań, ustalili miejsce jego pobytu i natychmiast przekazali zdobyte informacje policjantom z Grodziska Mazowieckiego, którzy na swoim terenie odnaleźli i zaopiekowali się zaginionym mężczyzną.

Policjanci potwierdzili też informacje, o powrocie do miejsca zamieszkania 17-latka, który także był poszukiwany przez policjantów, ponieważ wyszedł z domu i rodzina zgłosiła jego zaginięcie.

jf