Areszt za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego

Data publikacji 13.04.2018

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 57-latkowi podejrzanemu o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego, który na terenie gminy Wieliszew, jednemu z restauratorów groził pozbawieniem życia i uszkodzeniem lokalu. Marek B. sugerował też swoją płatną „ochronę”. Zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Wieliszewie, decyzją sądu został aresztowany i najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegły wtorek, tuż przed godz. 22. Do jednej z restauracji na terenie gminy Wieliszew wszedł mężczyzna i przy barze zaczął grozić pozbawieniem życia właścicielowi lokalu. Mężczyzna sugerował również zniszczenie restauracji. Dawał rozwiązanie kłopotów, które jego zdaniem, niebawem miały spotkać właściciela restauracji. Oferował ochronę lokalu w zamian za 10% utargu.

Właściciel lokalu spowodował, że informacja o nieproszonym gościu dotarła do policjantów z Komisariatu Policji w Wieliszewie. Dyżurny natychmiast wysłał policyjny patrol pod wskazany w zgłoszeniu adres. Po przybyciu na miejsce zdarzenia policjanci zatrzymali niedoszłego „ochroniarza”. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany 57-letni Marek B. jest mieszkańcem Legionowa. Badanie alkomatem wykazało blisko dwa promile w wydychanym przez niego powietrzu. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w legionowskiej komendzie, a  wieliszewscy śledczy procesowo zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przesłuchując świadków i zabezpieczając wszystkie dowody świadczące o przestępczej propozycji. Pokrzywdzony restaurator złożył zawiadomienie o przestępstwie.

Marek B. po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd przychylił się do zdania śledczych z Wieliszewa oraz wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

jf

  • Policjant z zatrzymanym
  • Policjant z zatrzymanym