Trzech podejrzanych pod dozorem Policji - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech podejrzanych pod dozorem Policji

Data publikacji 23.04.2018

Policjanci z Wieliszewa zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o zniszczenie osobowego samochodu oraz powybijanie szyb w jednym z domów na terenie Olszewnicy, a jeden z nich także o groźby karalne wobec właścicieli zniszczonych rzeczy. Prokurator zastosował wobec wszystkich zatrzymanych policyjny dozór z obowiązkiem stawiania się na komisariacie Policji. Podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu, w godzinach wieczornych, jeden z mieszkańców Olszewnicy Starej telefonicznie prosił o pilny przyjazd Policji. Dyżurny z Komisariatu Policji w Wieliszewie natychmiast skierował patrol pod wskazany przez mężczyznę adres.

Po przyjeździe na miejsce policjanci ustalili, że wzywający pomoc mężczyzna kilka minut wcześniej przepłoszył ze swojej posesji 3 mężczyzn. Zgłaszający relacjonował policjantom, że mężczyźni powybijali szyby w dwóch oknach jego domu. Ponadto w zaparkowanym na posesji samochodzie osobowym wybili szybę przednią oraz w lewych drzwiach samochodu i pogięli pokrywę silnika. Hałas dewastacji zaalarmował znajdujących się wówczas w domu mieszkańców. Nieproszeni goście uciekli, a zgłaszający ruszył za nimi. Mężczyzna zauważył, że kilkaset metrów dalej, wszyscy trzej, schowali się na jednej z posesji. Tam właśnie czekał na policyjny patrol.

Policjanci z Wieliszewa natychmiast przystąpili do działań i na wskazanej przez zgłaszającego posesji zatrzymali jednego z podejrzanych, 33-letniego Jerzego R. Na miejsce przybyły także dodatkowe patrole Policji. Z legionowskiej drogówki oraz komisariatów z Nieporetu i Jabłonny. Funkcjonariusze zdecydowanie przystąpili do skrupulatnych działań i w budynku znajdującym się na posesji zatrzymali pozostałą dwójkę podejrzanych. 36-letniego Sebastiana K, oraz 22-letniego Mateusza W. Wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do legionowskiej komendy. Na miejscu przestępstwa działania rozpoczęła grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki, która zabezpieczyła procesowo  ślady i dowody przestępczego procederu. Pokrzywdzony złożył zawiadomienie o przestępstwie, szacując straty na 4 tysiące złotych. Policjanci ustalili także, że podczas zdarzenia w stosunku do zgłaszającego i jego matki wypowiadane były także groźby pozbawienia życia.

Materiał dowodowy zebrany przez policjantów pozwolił na przedstawienie wszystkim zatrzymanym zarzutów popełnienia przestępstwa niszczenia mienia. Dodatkowo Jerzy R. usłyszał także zarzut popełnienia przestępstwa kierowania względem pokrzywdzonych gróźb karalnych. Prokurator zastosował wobec wszystkich podejrzanych policyjny dozór. Mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

jf 

  • Policjant z zatrzymanym
  • Policjant z zatrzymanym
  • Policjant z zatrzymanym