Bezpieczne drogi priorytetem policjantów - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne drogi priorytetem policjantów

Data publikacji 24.04.2018

Wczoraj policjanci z legionowskiej drogówki, podległych komisariatów oraz Komendy Stołecznej Policji przeprowadzili wzmożone kontrole kierowców w ramach działań ”Trzeźwy autobus” oraz „Trzeźwy ranek, nie prowadzę na kacu”. Mundurowi skontrolowali 373 pojazdy, w tym 15 autobusów. Tym razem wszyscy kierujący byli trzeźwi. W odróżnieniu od minionego weekendu, kiedy policjanci dbający o bezpieczeństwo powiatu legionowskiego udaremnili dalszą jazdę 4 nietrzeźwym kierującym.

Wczoraj na drogach całego powiatu legionowskiego w godzinach porannych policjanci z legionowskiej komendy i podległych komisariatów, wspomagani przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego KSP prowadzili działania w ramach dwóch akcji: „Trzeźwy autobus” (w godzinach 05:00-18:00)  oraz „Trzeźwy ranek, nie prowadzę na kacu” (w godzinach 06:00 – 09:00). Policjanci reagowali na wszystkie przewinienia kierujących oraz sprawdzali bezpieczeństwo podróżujących autobusami szkolnymi oraz wycieczkowymi.

Łącznie podczas działań, policjanci skontrolowali 373 pojazdy, w tym 15 autobusów. Mundurowi za przekroczenie dozwolonej prędkości zatrzymali 1 prawo jazdy, a za stan techniczny 4 osobowych pojazdów zatrzymali dowody rejestracyjne. Wśród kierujących nie było osób nietrzeźwych. W odróżnieniu od minionego weekendu, kiedy to policjanci dbający o bezpieczeństwo powiatu legionowskiego wyeliminowali z ruchu drogowego 4 amatorów  jazdy „na podwójnym gazie”.

W minioną sobotę, tuż po godzinie 15. na obwodnicy Wierzbicy policjanci z komisariatu w Serocku zatrzymali do kontroli volkswagena transportera. Mundurowi ustalili, że 35-letni  Tomasz G. kierujący busem miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna dalej nie pojechał i stracił prawo jazdy.

Policjanci z Komisariatu Rzecznego w Nieporęcie także w sobotę, tuż po godzinie 23. przemieszczali się swoim nieoznakowanym radiowozem na kontrolę mostu w Wierzbicy. Na ul. Warszawskiej w Jadwisinie zauważyli kobietę, która jechała seatem mimo, że w prawym przednim i tylnym kole nie miała już powietrza. Policjanci podjęli interwencję i ustalili, że 40-letnia Beata D. miała ponad pół promila w wydychanym powietrzu. Kobieta straciła prawo jazdy i po czynnościach procesowych została przekazana trzeźwej osobie.

W minioną niedzielę, tuż po północy, policjanci z legionowskiej drogówki w miejscowości Stasi Las, na ulicy Zacisze zatrzymali do kontroli opla. Alkomat pokazał, że kierujący nim 23-letni Piotr K. miał ponad półtora promila w wydychanym powietrzu. Drogówka uniemożliwiła mu dalszą jazdę. Policjanci ustalili także, że 23-latek nie miał prawa jazdy.

Kilkanaście minut przed godziną 1. przeczucie nie myliło policjantów z legionowskiej komendy patrolujących ul. Polskiej Organizacji Wojskowej w Legionowie. Mundurowi zatrzymali do kontroli opla i już pierwszy kontakt z kierującym, od którego policjanci wyczuli silny zapach alkoholu nie zostawiał żadnych wątpliwości. Mundurowi ustalili, że 46-letni Mirosław S. prowadził pojazd mając blisko półtora promila w wydychanym powietrzu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Wszyscy naruszający prawo nietrzeźwi kierujący wkrótce usłyszą zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi im do dwóch lat ograniczenia wolności.

Policyjne działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach powiatu legionowskiego będą kontynuowane.

jf