Zarzuty za posiadanie marihuany - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za posiadanie marihuany

Data publikacji 25.04.2018

Policjanci z komisariatu w Serocku zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o posiadanie marihuany. Śledczy przedstawili zarzut posiadania środka odurzającego dwóm 19-latkom i 21 –latkowi. Wszyscy podejrzani przyznali się do przestępstw i dobrowolnie poddali karze.

Trzy dni temu , około godziny 16. Policjanci z komisariatu w Serocku patrolując teren miejscowości Skubianka zauważyli , stojącego na ul. Żeglarskiej seata. W środku siedziało 3 młodych mężczyzn, którzy nerwowo zareagowali na widok przejeżdżającego radiowozu.

Policjanci postanowili sprawdzić powód zdenerwowania mężczyzn i podjęli interwencję. Po otworzeniu drzwi samochodu policjanci poczuli z wnętrza auta silny zapach marihuany. Funkcjonariusze ustalili, że dwóch z przebywających w seacie mężczyzn to 19-letni Michał N., i Krzysztof P., a trzeci to 21-letni Hubert S. Policjanci przy Michale N. oraz Hubercie S znaleźli i zabepieczyli plastykowe torebki z roślinnym suszem. Krzysztof P. także posiadał torebkę z suszem, ale nieudolnie próbował ją ukryć pod skórzaną osłaną dzwigni zmiany biegów pojazdu, co zauważyli policjanci i także zabepieczyli dowód przestęptwa. Badania potwierdziły podejrzenia funkcjonariuszy, że zabepieczony susz to marihuana. Policjanci ustalili, że Krzysztof P. oraz Hubert S. mieli po 1 gramie środka odurzającego, a Michał N. 1,5 grama. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani i noc spędzili w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych  legionowskiej komendy.

Przedwczoraj w Komisariacie Policji w Serocku zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania środka odurzającego. Mężczyźni przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze.

Policjanci apelują i przypominają, że marihuana jest środkiem odurzającym negatywnie wpływającym na organizm człowieka i zmniejsza ludzkie zdolności intelektualne. Używanie marihuany uzależnia psychicznie. Zwłaszcza u młodzieży potęguje syndrom antymotywacyjny, objawiający się m.in. niechęcia do nauki, czy społecznego funkcjonowania. Ponadto zaburza sferę poznawczą oraz opóźnia czas reakcji na zdarzenia, co zwłaszcza u uczestników ruchu drogowego może przynieść tragiczne konsekwencje. Młodzi ludzie uzależniają się od marihuany silniej i szybciej. Długotrwałe używanie tego środka odurzającego może spowodować występowanie urojeń prześladowczych i zwiększa ryzyko występowania schizofrenii.

jf