Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie pierwszych trzech dni długiego weekendu na stołecznych drogach

Data publikacji 30.04.2018

Za nami pierwsze trzy dni długiego weekend, podczas którego stołeczni policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania pod hasłem "Bezpieczny weekend". Od piątku do niedzieli nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci, którzy kontrolowali, czy kierowcy jeździli zgodnie z przepisami.

Funkcjonariusze podczas kontroli drogowej sprawdzali, czy kierujący stosowali się do ograniczeń prędkości, sprawdzali także, czy podróżujący mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone były w fotelikach. Zwracali także uwagę na stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stan trzeźwości kierujących.

Przez pierwsze trzy dni długiego weekendu policjanci garnizonu stołecznego, w ramach akcji "Bezpieczny weekend" ujawnili 85 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. Na warszawskich ulicach oraz drogach okolicznych powiatów doszło do 15 wypadków, w których śmierć poniosły dwie osoby, a 15 zostało rannych.

W nocy z soboty na niedzielę ok. godz. 2:50 w miejscowości Mlęcin w gminie Dobre, na prostym odcinku drogi, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Poruszający się w kierunku miejscowości Dobre pojazd Hyundai, zjechał na lewe pobocze, następnie uderzył w betonowy przepust, po czym dachował. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 24-letnia kobieta, mieszkanka Warszawy.

Policjanci ruchu drogowego APELUJĄ do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o rozwagę i zdrowy rozsądek.

mbr/jf