Bilans siedmiu dni długiego weekendu na drogach - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bilans siedmiu dni długiego weekendu na drogach

Data publikacji 04.05.2018

Za nami kolejne dni długiego weekendu, podczas którego policjanci z ruchu drogowego garnizonu stołecznego prowadzili wzmożone działania pod hasłem "Bezpieczny weekend". Od piątku do czwartku nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci, którzy kontrolowali, czy kierowcy jeździli zgodnie z przepisami. Przed nami powroty z majówki. Zróbmy wszystko, by powrót z tak długo wyczekiwanego wypoczynku, ostatecznie nie przerodził się w dramat.

Kolejny już dzień funkcjonariusze z wydziałów ruchu drogowego komend powiatowych oraz Komendy Stołecznej Policji, w ramach długiego weekendu prowadzą kontrole pojazdów poruszających się po ulicach. Policjanci  sprawdzają między innymi, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a także czy dzieci są przewożone w fotelikach. Zwracają również uwagę na stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego oraz sprawdzają ich stan trzeźwości.

Do tej pory policjanci garnizonu stołecznego w ramach akcji "Bezpieczny weekend" ujawnili 151 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. Od początku długiego weekendu na warszawskich ulicach oraz drogach okolicznych powiatów doszło do 31 wypadków, w których śmierć poniosły trzy osoby, a 32 zostały ranne.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy oraz podległych komisariatów od 27 kwietnia do 3 maja wylegitymowali 1070 uczestników ruchu drogowego. Zbadali trzeźwość 585 kierujących i uniemożliwili dalszą jazdę 8 kierującym samochodami. Ujawnili też 8 nietrzeźwych rowerzystów. Policjanci zatrzymali 17 praw jazdy z czego 14 za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. Zatrzymali także 12 dowodów rejestracyjnych od pojazdów. Funkcjonariusze ukarali mandatami karnymi 217 kierujących, a 60 pouczyli. Wobec 5 kierujących skierowali wnioski o ukaranie do sądu.   

Policjanci ruchu drogowego APELUJĄ do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o rozwagę i zdrowy rozsądek. Przed nami powroty z majówki. Zróbmy wszystko, by powrót z tak długo wyczekiwanego wypoczynku, ostatecznie  nie przerodził się w dramat. Wracając nie spieszmy się i korzystając z dróg podejmujmy wyłącznie przemyślane decyzje, ponieważ pośpiech może się okazać bardzo złym doradcą.

mw/KSP/jf

Linki do stron z materiałami z działań policyjnych

http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/78727,Dachowanie-BMW-4-osoby-w-szpitalu-Kierowco-uwazaj-na-drodze.html

 

  • Policjant WRD KPP w Legionowie
  • Policjant WRD KPP w Legionowie
  • Policjant WRD KPP w Legionowie
  • Policjant WRD KPP w Legionowie
  • Policjanci WRD KPP w Legionowie
  • Policjant WRD KPP w Legionowie
  • Policjanci WRD KPP w Legionowie
  • Policjant WRD KPP w Legionowie
  • Policjant WRD KPP w Legionowie