Bezpieczeństwo na drogach stołecznego garnizonu podczas majówki - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo na drogach stołecznego garnizonu podczas majówki

Okres majowego wypoczynku już za nami. Był to czas pracowity dla mundurowych Komendy Stołecznej Policji oraz komend powiatowych. W ciągu 10 dni kilkudziesięciu funkcjonariuszy dbało o bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy i powiatów garnizonu stołecznego. Policjanci drogówki zostali wezwani do 53 wypadków, ujawnili 211 nietrzeźwych kierowców. W trakcie długiego weekendu zginęły 3 osoby, a rannych zostało 68 osób.

Stróże prawa strzegli bezpieczeństwa na drogach oraz dbali o przestrzeganie zasad ładu i porządku publicznego. Kontrolowali, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami. Sprawdzali między innymi, czy kierujący stosowali się do ograniczeń prędkości, czy podróżujący mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a także czy dzieci były przewożone w fotelikach. Zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów i przestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego oraz sprawdzali stan trzeźwości kierujących.

W ciągu 10 dni mundurowi ujawnili 211 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. Od początku długiego weekendu na warszawskich ulicach oraz drogach okolicznych powiatów doszło do 53 wypadków, w których śmierć poniosły trzy osoby, a 68 zostało rannych.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy oraz podległych komisariatów od 27 kwietnia do 7 maja zbadali trzeźwość 1070 kierujących i uniemożliwili dalszą jazdę 9 nietrzeźwym, kierującym samochodami. Ujawnili też 11 nietrzeźwych rowerzystów. Legionowskich policjantów wspierali stołeczni wywiadowcy, którzy wczoraj w Legionowie na ul. Tadeusza Kościuszki tuż po godzinie 21 udaremnili dalszą jazdę toyotą 35-letniemu Mariuszowi T. Mężczyzna był 10 kierowcą ujawnionym  przez policjantów na drogach powiatu legionowskiego podczas całego długiego weekendu i podejrzanym o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Przez całą majówkę policjanci z legionowskiej komendy zatrzymali 21 praw jazdy, z czego 18 za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. Zatrzymali także 18 dowodów rejestracyjnych od pojazdów i za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym ukarali mandatami karnymi 358 użytkowników dróg, a 106 pouczyli. Wobec 5 kierujących skierowali wnioski o ukaranie do sądu.

eszs/jf