Miejsce nielegalnego hazardu zlikwidowane - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Miejsce nielegalnego hazardu zlikwidowane

Data publikacji 17.05.2018

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie wspólnie z policjantami wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją Komendy Powiatowej Policji w Legionowie podczas wspólnych działań zabezpieczyli 5 automatów do gier oraz 460 zł. Za urządzanie nielegalnego hazardu grozi do 3 lat więzienia.

To kolejne działania legionowskich policjantów wymierzone w środowisko związane z nielegalnym hazardem. Tym razem to dzielnicowy z legionowskiej komendy nadał początek wspólnej akcji funkcjonariuszy z Mazowieckiego Urzędu Celno-skarbowego w Warszawie i legionowskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Aspirant Mariusz Rabiega - dzielnicowy V rejonu, nabrał podejrzeń, że w jednym z lokali na terenie Legionowa może odbywać się nielegalny hazard na automatach do gier. Dzielnicowy podejrzewał także, że wstęp do lokalu mają tylko zaufani klienci i  zainicjował wspólne działania, pracujących po cywilnemu policjantów i celników.

Dwa dni temu policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcji legionowskiej komendy podczas wspólnych działań z  funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego weszli do wytypowanego obiektu. Wewnątrz zabezpieczyli 5 automatów do gier hazardowych oraz 460  zł w banknotach o różnych nominałach.

Zabezpieczone automaty zostały przekazane celnikom, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie.

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia 2017. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier (oznacza to również zakaz posiadania automatów do gier poza wyjątkami wskazanymi w ustawie, np. kasyna, dostawcy, serwisanci).

Właścicielowi tych nielegalnych urządzeń może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

jf

  • Likwidacja miejsca nielegalnego hazardu
  • Likwidacja miejsca nielegalnego hazardu
  • Likwidacja miejsca nielegalnego hazardu