Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwana listem gończym prowadziła mitsubishi na „podwójnym gazie”

Data publikacji 25.05.2018

Policjanci z legionowskiej patrolówki zatrzymali do kontroli osobowe mitsubishi. Krótka rozmowa z kierowcą samochodu utwierdziła mundurowych w podejrzeniach, że mają przed sobą nietrzeźwą kobietę. Kierująca zapewniała funkcjonariuszy, że jest z Legionowa i ma 17 lat. Jednak policjanci nie dali się przekonać i bardzo szybko odkryli, że ich rozmówczyni nazywa się inaczej niż twierdzi i jest poszukiwana listem gończym. Ma 25 lat, a w wydychanym powietrzu blisko 2,5 promila alkoholu.

Tuż po pólnocy uwagę policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego legionowskiej komendy przykuło osobowe mitsubishi. Pojazd jechał zygzakiem po ul. Suwalnej w Legionowie i mundurowi natychmiast podjęli interwencję, chcą sprawdzić trzeźwość kierowcy.

Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli i ustalili, że mitsubishi prowadziła kobieta. Policjanci wyczuwali od kierującej silny zapach alkoholu. Kobieta oświadczyła mundurowym, że nie ma żadnych dokumentów. Podała policjantom dane osobowe i starała się ich przekonać, że urodziła się w 2001 roku i jest z Legionowa.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwą kobietę i odholowali na parking depozytowy samochód, którym jechała. W legionowskiej komendzie mundurowi wykonali badanie alkomatem, które wykazało blisko 2,5 promila w wydychanym przez kobietę powietrzu. Sprawdzili też linie papilarne zatrzymanej i ustalili, że mają przed sobą 25-letnią Roksanę D, która od 2 maja była poszukiwana listem gończym, wydanym przez Sąd Okręgowy w Zielonej Górze.

25-latka była skazana sądownie m.in. za  rozbój i pozostając pod bacznym okiem kuratora sądowego, miała przerwę w odbywaniu kary 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Jednak jej zachowanie na wolności pozostawiało wiele do życzenia, co zauważał kurator. Sąd odwołał przerwę w karze i wydał list gończy, ponieważ Roksana D. nie chciała wrócić do więzienia.

Zatrzymana trzeźwieje w legionowskim areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut za popełnione wykroczenie - podawanie policjantom nieprawdziwych danych osobowych oraz przestępstwo -  kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Roksanie D. grozi  do 2 lat pozbawienia wolności. Po czynnościach 25-latka trafi do jednego z warszawskich aresztów śledczych.

jf