Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego

Data publikacji 25.05.2018

25 maja w Polsce i w wielu krajach na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego, którego symbolem jest niezapominajka.

Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy wspólnie z Komendą Główną Policji, Komendą Stołeczną Policji, Fundacją Itaka, Grupą Ratownictwa PCK Warszawa oraz Jednostką Ratownictwa Specjalistycznego s12, przygotowało infografikę pn. „CO ZROBIĆ W PRZYPADKU ZAGINIĘCIA OSOBY?”, obrazującą model postępowania w sytuacji zaginięcia osoby najbliższej.

Na podstawie infografiki przygotowano spot, który będzie emitowany w warszawskiej komunikacji, co pomoże nam dotrzeć dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców.

Według policyjnych statystyk, na terenie Warszawy oraz okolicznych gmin w 2017 r. zaginęły 1544 osoby, w tym 594  to osoby małoletnie – co stanowi 38,5 % wszystkich zaginięć, w tym dzieci w przedziale wieku 14-17 lat było aż 402, 7-13 lat - 117, a w przedziale 0-6 lat – 75. Na terenie powiatu legionowskiego prowadzono poszukiwania 24 nieletnich.

Zaginięcie zdarza się nagle, nawet bez żadnych wcześniejszych wyraźnych sygnałów i może dotyczyć każdego, niezależnie od płci, statusu społeczno-ekonomicznego, a zwłaszcza wieku.

Jeśli zaginie ktoś bliski bardzo ważna jest współpraca z Policją i innymi służbami lub instytucjami uczestniczącymi w poszukiwaniach. KAŻDA INFORMACJA jest ważna – przekazane służbom dane, mają wpływ na szybkość odnalezienia osoby.

Należy przekazać wszystkie ważne informacje lub okoliczności mogące pomoc w odnalezieniu osoby, nawet jeżeli uważasz, że nie mają one znaczenia – NIE FILTRUJ przekazywanych informacji – od tego są specjaliści.

PAMIĘTAJ!

W momencie zaginięcia to właśnie TY jesteś najważniejszym źródłem informacji!

Każde zaginięcie powinno zostać zgłoszone na Policję!

jf/KSP

  • 1
  • 2