Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o kradzież telefonu po godzinie od przestępstwa był w rękach dzielnicowego

Data publikacji 30.05.2018

Dzielnicowy z legionowskiej komendy sierż.szt. Paweł Krupka po godzinie od kradzieży telefonu zatrzymał podejrzanego o to przestępstwo 39-latka i odzyskał skradzionego smartfona. Zatrzymany trafił do celi w legionowskiej komendzie i po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia.

Wczoraj, około godziny 11:30, klient jednego z salonów  fryzjerskich w Legionowie nieopatrznie pozostawił swój telefon na jednej z ławek w lokalu. W pewnym momencie do fryzjera wszedł nietrzeźwy mężczyzna, który z uwagi na swojej zachowanie został wyproszony przez personel salonu. Po kilku minutach od tego zajścia okazało się, że klient salonu, w miejscu gdzie odłożył swój telefon nie może go znaleźć.Panie fryzjerki oraz właściciel telefonu szybko zaczęli podejrzewać, że związek ze zniknięciem telefonu ma właśnie mężczyzna, który kilka minut wczesniej został wyproszony z lokalu.

O sprawie, kilka minut później, telefonicznie został poinformowany dyżurny legionowskiej komendy, który na miejsce zdarzenia skierował, znajdującego się najbliżej, dzielnicowego sierż.szt. Pawła Krupkę.

Dzielnicowy, podobnie jak dyżurny, zdawał sobie sprawę, że przy tego rodzaju zdarzeniach czas odgrywa bardzo ważną rolę. Potencjalny sprawca mógł znajdować się jeszcze w okolicy miejsca przestępstwa. Sierż.szt. Paweł Krupka natychmiast podjął działania i bardzo szybko pojawił się na miejscu przestępstwa. Stąd, w towarzystwie właściciela skradzionego smartfona, oznakowanym radiowozem odjechał skontrolować tereny znajdujące się nieopodal salonu fryzjerskiego.

Dzielnicowy znał już rysopis sprawcy i jadąc radiowozem uważnie przyglądał się otoczeniu. Po około 5 minutach, w odległości kilkuset metrów od miejsca zdarzenia, dzielnicowy i właściciel telefonu na jednej z ulic w Legionowie zauważyli mężczyznę,  który mógł mieć związek z przestępstwem. Policjant natychmiast podjął interwencję wobec 39-letniego Macieja K. i szybko okazało się, że jest to ta sama osoba, która została wyproszona z salonu fryzjerskiego przez personel. O godzinie 12:30  dzielnicowy zatrzymał Macieja K. jako podejrzanego o kradzież i podczas swojej interwencji odzyskał skradziony telefon. 

Właściciel smartfona w legionowskiej komendzie złożył zawiadomienie o kradzieży telefonu i oszacował straty na 2 000 zł.

39-latek trafił do  legionowskiej komendy. Badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile w wydychanym przez niego powietrzu. Noc spędził w areszcie. Maciej K. po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kradzieży. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

jf

  • Dzielnicowy sierż.szt. Paweł Krupka
  • Policjant z zatrzymanym
  • Policjanci z zatrzymanym
  • Policjanci z zatrzymanym
  • Policjant z zatrzymanym