Policjanci brali udział w ćwiczeniach „Kryzys-18” - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci brali udział w ćwiczeniach „Kryzys-18”

Data publikacji 07.06.2018

Wczoraj legionowscy policjanci brali udział w ćwiczeniach z zakresu reagowania kryzysowego pod kryptonimem „Kryzys-18”. Działania przeprowadzono na terenie 9 Brygady Wsparcia Dowodzenia DG RSZ.

Na terenie 9 Brygady Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego Sił Zbrojnych w Białobrzegach oraz AMW Rewita Rynia wczoraj odbyły się ćwiczenia pk.  KRYZYS - 18, którego głównym celem było doskonalenie czynności praktycznych obsady Zmiany Dyżurnej Taktycznego Centrum Operacyjnego Dowództwa 9 BWD DG RSZ ze Wzmocnieniem oraz służb dyżurnych podległych brygadzie z obsadami wzmocnienia w zakresie dowodzenia siłami i środkami podczas realizacji zadań zarządzania kryzysowego.

Wojsko w tym zakresie współpracowało m.in. z Policją, Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego Gminy Nieporęt, Strażą Gminną, Strażą Pożarną, ratownictwem medycznym.

Udział w ćwiczeniach wzięło 4 policjantów z legionowskiej komendy i nieporęckiego komisariatu, 2 funkcjonariuszy z Komisariatu Rzecznego Policji oraz 8 z Oddziałów Prewencji Policji KSP. 

Scenariusz działań przewidywał zdarzenie, gdzie w wyniku gwałtownego załamania pogody na Jeziorze Zegrzyńskim 10 osób wpada do wody, a kolejnych 10 osób przebywa na rowerach wodnych na Zalewie. W trakcie akcji ratunkowej w rejonie WDW Rynia na skrzyżowaniu dochodzi do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów gdzie 3 osoby zostają ranne
w tym 1 ciężko. Policjanci podczas działań, tak jak w realnych zdarzeniach, mieli za zadanie zabezpieczać działania służb ratunkowych oraz przeprowadzać czynności służbowe na miejscu wypadku drogowego.

Istotą ćwiczenia było doskonalenie działań władz cywilnych z dowództwami JW w dziedzinie zapobiegania sytuacjom kryzysowym.

ek,js