Areszt i dozór za stosowanie przemocy wobec najbliższych - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt i dozór za stosowanie przemocy wobec najbliższych

Data publikacji 11.06.2018

Za znęcanie się nad najbliższymi odpowiedzą dwaj mężczyźni zatrzymani w minionym tygodniu na terenie powiatu legionowskiego. 49-letni Sławomir B., który stosował przemoc wobec swojej siostry oraz 39-letni Jacek S., który znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. Za popełnienie tego przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W pierwszym przypadku załoga policyjna  z komisariatu z Wieliszewa otrzymała zgłoszenie o awanturze domowej. Na miejscu policjanci ustalili, że 49-latek wszczyna awantury, wyzywa, popycha i szarpie swoją siostrę. W związku z tym Sławomir B. został zatrzymany i usłyszał zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Prokurator na wniosek mundurowych zastosował wobec mężczyzny dozór Policji, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i nakazał opuścić wspólnie zamieszkiwany lokal.

Do kolejnego zatrzymania doszło na terenie Legionowa. Pokrzywdzona sama zdecydowała się opowiedzieć policjantom o tragedii jaka ją spotkała. Kobieta poinformowała, że jej 39-letni mąż od trzech lat znęca się nad nią. Policjanci zareagowali natychmiast i zatrzymali Jacka S. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.  

Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Apelujemy, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. W naszej komendzie zawsze czekają policjanci gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej. 

js,ek