Nietrzeźwy na drodze. 1,7 promila w organizmie. 205 km na liczniku - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy na drodze. 1,7 promila w organizmie. 205 km na liczniku

Data publikacji 12.06.2018

Policjanci z wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego, który na drodze krajowej nr 61 w Wierzbicy przekroczył dopuszczalną prędkość o 105 km/h. W trakcie legitymowania okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego 1,7 promila alkoholu. Jak oświadczył policjantom śpieszył się ze swoim pasażerem do pracy.

Przed południem patrolując drogę krajową nr 61 w Wierzbicy, policjanci wyposażeni byli w miernik prędkości. W pewnej chwili zatrzymali do kontroli mercedesa, którego kierujący nie stosował się do ograniczeń prędkości, jadąc o 105 km/h za duzo. W trakcie wykonywania czynności zachowanie kierującego wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Po zbadaniu urządzeniem kontrolno-pomiarowym okazało się, że 36-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego  miał w organizmie aż 1,7 promila alkoholu. Na domiar złego kierujący wiózł pasażera. Na pytanie policjantów o powód tak szybkiej jazdy tłumaczył policjantom, że śpieszył się do pracy. 

Mężczyzna za przekroczanie dozwolonej prędkości został ukarany mandatem karnym i dopisanymi punktami w ewidencji kierowców. Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. 

ek