Zarzuty za jazdę na „podwójnym gazie” i korupcyjną propozycję - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za jazdę na „podwójnym gazie” i korupcyjną propozycję

Data publikacji 27.06.2018

Policjanci z legionowskiej drogówki zatrzymali 29-latka, który miał ponad 2,5 promila alkoholu i na ul. Warszawskiej w miejscowości Michałów Reginów prowadził mazdę. Piotr A. interweniującym wobec niego policjantom zaproponował 5 000 zł, aby odstąpili od swoich obowiązków. Zatrzymany po wytrzeźwieniu, w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz złożenia obietnicy korupcyjnej policjantom. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W ubiegłą niedzielę, tuż po godzinie 21, na ul. Warszawskiej w miejscowości Michałów Reginów,  uwagę policjantów z legionowskiej drogówki zwrócił kierujący mazdą mężczyzna. Samochód nie trzymał się osi jezdni tylko jechał zygzakiem. Policjanci nabrali podejrzeń, że kierujący może być nietrzeźwy i zatrzymali pojazd do kontroli. Po otworzeniu drzwi samochodu funkcjonariusze wyczuli od kierowcy silny zapach alkoholu.

Mundurowi podjęli swoje standardowe czynności i ustalili, że kierujący mazdą to 29-letni Piotr A. funkcjonariusze przeprowadzili badanie trzeźwości, które wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym przez 29-latka powietrzu. W pewnym momencie policjanci usłyszeli od Piotra A, że dostaną od niego 3 000 zł jeśli się z nim dogadają. Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, by zaprzestał takich przestępczych propozycji. Jednak 29-latek nie usłuchał i ponownie obiecał łapówkę. Tym razem w wysokości 5 000 zł. Policjanci odrzucili korupcyjną propozycje i kontynuowali czynności związane z dokumentowaniem zdarzenia.

Piotr A. został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj, kiedy wytrzeźwiał, w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie usłyszał zarzut z art. 178 a par 1  oraz 229 par 3 kodeksu karnego. Grozi mu do 10 lat więzienia.

jf