Zatrzymany dzięki reakcji świadka przestępstwa - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany dzięki reakcji świadka przestępstwa

Data publikacji 28.06.2018

Policjanci z Serocka zatrzymali 42-latka podejrzanego o jazdę samochodem mając ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Arkadiusz T. przyjechał renówką po zakupy do jednego ze sklepów w Borowej Górze i tam wzbudził podejrzenia innego klienta, który zauważył, że 42-latek może być nietrzeźwy. Spostrzegawczy mężczyzna nie tylko powiadomił Policję, ale uniemożliwił nietrzeźwemu odjechanie renówką spod sklepu. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, tuż przed południem, policjanci z Serocka otrzymali zgłoszenie od mężczyzn, który przy jednym ze sklepów w Borowej Górze ujął nietrzeźwego kierowcę.

Patrolowcy z Serocka po przyjeździe na miejsce zdarzenia ustalili, że zgłaszający robił zakupy w jednym ze sklepów. W pewnym momencie zauważył, jak pod marketem zaparkowała renówka. Jej kierowca wszedł do tego samego sklepu, kupił alkohol i próbował odjechać samochodem. Jednak zgłaszający podejrzewał, że mężczyzna jest nietrzeźwy i uniemożliwił mu dalszą jazdę oraz powiadomił Policję.

Policjanci ustalili także, że ujęty mężczyzna to 42-letni Arkadiusz T. Funkcjonariusze wyczuwali od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. Policjanci zatrzymali Arkadiusza T. jako podejrzanego o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Po niezbędnych czynnościach procesowych Arkadiusz T. został zwolniony pod opiekę trzeźwych opiekunów. Niebawem w Komisariacie Policji w Serocku usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa. 42-latkowi grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

jf