Łamał prawo, trafił na trzy lata za kratki - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Łamał prawo, trafił na trzy lata za kratki

Data publikacji 03.07.2018

Kryminalni z Legionowa zatrzymali Piotra P. poszukiwanego czterema listami gończymi oraz dwoma nakazami doprowadzenia do aresztu. Podczas zatrzymania mężczyzna przebywał w towarzystwie żony, która także była poszukiwana, ale w celu ustalenia jej miejsca pobytu. 45-latek otrzymał kopię protokołu zatrzymania i trafił do jednego z warszawskich zakładów karnych, gdzie spędzi najbliższe trzy lata. Kobiecie policjanci wręczyli wezwanie do prokuratury.

Kryminalni z legionowskiej komendy od pięciu miesięcy poszukiwali 45-latka, który ukrywał się i unikał kontaktu z policją. Mężczyzna spodziewał się reakcji ze strony stróżów prawa, ponieważ wiedział, że czeka go sądowa kara  za wcześniejsze, niezgodne z prawem zachowanie.

Policjanci prowadzili poszukiwania i analizowali uzyskiwane na temat poszukiwanego informacje. Mężczyzna był karany sądownie m.in za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu, jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości, kradzież, oszustwo i nie stawiał się do aresztu aby odbyć karę. Legionowski sąd wydał za nim cztery listy gończe oraz dwa nakazy doprowadzenia do aresztu.  

Przedwczoraj na jednej z ulic Legionowa kryminalni zatrzymali 45-latka. Piotr P. szedł ulicą wraz z żoną i nie spodziewał się  działań policji. Podczas interwencji funkcjonariusze potwierdzili także, że żona zatrzymanego mężczyzny również była poszukiwana, ale w celu ustalenia jej miejsca pobytu. Te poszukiwania zleciła Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ. Kobieta złożyła policjantom oświadczenie o aktualnym miejscu zamieszkania i odebrała od nich wezwanie do stawiennictwa w prokuraturze.  

Piotr P. trafił do jednego z warszawskich zakładów karnych, gdzie spędzi najbliższe trzy lata.

jf