Zatrzymania poszukiwanych - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymania poszukiwanych

Data publikacji 11.07.2018

Policjanci z komisariatu w Serocku oraz z legionowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych nakazami doprowadzenia do zakładu karnego. Za kratki, na cztery miesiące kary wymierzonej przez legionowski sąd za przestępstwo przeciwko zdrowiu, trafił zatrzymany przez serockich policjantów 33-letni Paweł S. Na wolności nie będzie też Artur K., którego poszukiwania zlecił sąd z Pułtuska. 46-latek został zatrzymany przez legionowskich kryminalnych. Mężczyzna był skazany za paserstwo i sąd zamienił wymierzoną mu karę 900 zł grzywny, której skazany nie zapłacił, na 22 dni zastępczej kary pozbawienia wolności.

Policjanci z legionowskiej komendy i podległych komisariatów nie lekceważą żadnych napływających do nich danych związanych z bezpieczeństwem. Także tych, które dotyczą osób poszukiwanych  lub ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Wczoraj, tuż przed godziną 9, kryminalni z komisariatu w Serocku sprawdzali jedną z nieruchomości w mieście. Mógł tam przebywać poszukiwany, skazany przez sąd mężczyzna. Policjanci podczas kontroli posesji zatrzymali 33-letniego Pawła S. Funkcjonariusze potwierdzili, że mężczyzna był skazany sądownie za przestępstwo przeciwko zdrowiu  na karę czterech miesięcy pozbawienia wolności i sąd  wydał nakaz doprowadzenia go do zakładu karnego.

O skuteczności - tym razem legionowskich policjantów - przekonał się wczoraj jeszcze jeden poszukiwany. Tuż przed godziną 20 kryminalni sprawdzali  informacje o mającym przebywać w Legionowie Arturze K. 46-latek był poszukiwanym przez komendę w Pułtusku. Sąd Rejonowy w Pułtusku wydał wobec niego nakaz doprowadzenia do zakładu karnego. Policjanci skontrolowali jedno z mieszkań na terenie Legionowa i potwierdzili, że mieszkający tam mężczyzna to poszukiwany 46-letni Artur K. Mężczyzna był skazany za paserstwo. Sąd zdecydował, że Artur K. ma odbyć karę zastępczą 20 dni pozbawienia wolności za grzywnę w wysokości 900 zł, której nie zapłacił. Policjanci zatrzymali 46-latka.

Obaj zatrzymani trafili do jednego z warszawskich zakładów karnych.

jf