Podejrzany o przemoc wobec domowników z zarzutami - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o przemoc wobec domowników z zarzutami

Data publikacji 25.07.2018

Dozór policyjny z obowiązkiem stawiania się dwa razy w tygodniu w komendzie Policji, zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych oraz opuszczenie dotychczasowego miejsca zamieszkania – to efekt wniosku skierowanego przez legionowskich policjantów do prokuratury w sprawie 43-letniego mężczyzny, podejrzanego o przemoc domową wobec rodziny. W ubiegłą niedzielę policjanci interweniowali w jednym z domów w Legionowie i nabrali podejrzeń, że mieszkający tam mężczyzna znęca się fizycznie i psychicznie nad mieszkająca z nim kobietą oraz kilkuletnim dzieckiem. Mundurowi zatrzymali 43-latka. Materiał dowodowy zebrany przez policjantów pozwolił na postawienie zatrzymanemu zarzutu z art. 207 kodeksu karnego, za co grozi do 5 lat więzienia

W ubiegłą niedzielę, po godzinie 20, do legionowskich policjantów dotarła informacja, że w jednym z domów w Legionowie słychać odgłosy awantury. Na miejsce natychmiast udał się umundurowany patrol, który pod wskazanym adresem zastał dorosłą kobietę i mężczyznę oraz kilkuletnie dziecko. Policjanci ustalili, że 43-latek ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, a w rodzinie nie dzieje się dobrze. Mężczyzna od kilku lat nadużywał alkoholu. Wywoływał awantury i wulgarnymi słowami ubliżał swojej rodzinie, która z nim mieszkała. Wypędzał bliskich z domu i poniżał ich. Używał także siły fizycznej. Popychał, szarpał i opluwał przestraszoną kobietę.

Mundurowi zatrzymali 43-latka i przewieźli do legionowskiej komendy. Pokrzywdzona kobieta złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Śledczy zebrali materiał dowodowy, który potwierdzał wstępne ustalenia patrolowców i pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów znęcania się psychicznego i fizycznego nad rodziną. Mężczyzna przyznał się do części zarzucanych mu, przestępczych czynów.

Policjanci założyli w rodzinie niebieska kartę. Prokurator przychylił się do wniosku legionowskich śledczych i zastosował wobec podejrzanego 43-latka dozór policyjny z obowiązkiem stawiania się dwa razy w tygodniu w komendzie Policji, zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych oraz nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania. Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia.

jf