Dwóch zatrzymanych z marihuaną - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch zatrzymanych z marihuaną

Data publikacji 30.07.2018

Podczas ostatnich dwóch dni, stołeczni wywiadowcy, którzy pomagają legionowskim policjantom w utrzymaniu bezpieczeństwa oraz patrolowcy z Legionowa zatrzymali dwóch 18-latków podejrzewanych o posiadanie marihuany. Policjanci nie maja złudzeń - marihuana nie jest niegroźną używką, tylko zakazanym przez prawo środkiem odurzającym, który destrukcyjnie wpływa zwłaszcza na młodzież. Za łamanie przepisów z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Regularne używanie marihuany jest powodem wzrostu zaburzeń depresyjnych, zwłaszcza wśród młodych ludzi w okresie dojrzewania. Częste i regularne  przyjmowanie marihuany przyczynia się do zaburzeń pracy mózgu i negatywnie wpływa na jego rozwój. Z zagrożeń wynikających z narkomanii zdają sobie sprawę policjanci. 

Legionowskich stróżów prawa w ich pracy na rzecz porządku prawnego w powiecie legionowskim, wspomagają policjanci z Wydziału Wywiadowczo Patrolowego Komendy Stołecznej Policji, którzy sami podejmują interwencję, lub jeśli wymaga tego sytuacja, są kierowani do zadań przez dyżurnego legionowskiej komendy.

W ubiegłą sobotę , około godziny 17, na ul. Złotej w Legionowie, uwagę stołecznych wywiadowców zwrócił młody mężczyzna. Funkcjonariusze podjęli wobec niego interwencję, co wzbudziło w legitymowanym bardzo duże zdenerwowanie. Policjanci szybko odkryli powód takiego zachowania mężczyzny, który na ich pytanie, czy posiada przy sobie narkotyki lub inne niedozwolone prawem przedmioty, stanowczo zaprzeczał. Wywiadowcy odkryli  jednak, że mężczyzna w swoim plecaku posiadał plastykową torebkę z zielonym suszem w środku. Policjanci ustalili, że była to działka marihuany i zatrzymali 18-latka.

Pod kątem przeciwdziałania narkomanii wykonują swoje obowiązki także policjanci z  legionowskiej patrolówki. Wczoraj, po godzinie 16, dyżurny legionowskiej komendy otrzymał zgłoszenie z prośbą o sprawdzenie grupy młodych ludzi w okolicy torów kolejowych przy ul. Baczyńskiego w Legionowie. Na miejsce natychmiast pojechał umundurowany patrol. Mundurowi we wskazanym miejscu zastali  19-latka oraz dwóch 18-latków. Policjanci w plecaku jednego z 18-latków znaleźli  porcję zielonego suszu. Badania wykazały, że w przezroczystej torebce znalezionej przy 18-latku był ponad gram marihuany i mężczyzna trafił do aresztu w legionowskiej komendzie.

Za posiadanie środków odurzających grozi do  3 lat pozbawienia wolności. 

jf