Dzielnicowy zatrzymał dwóch wandali - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy zatrzymał dwóch wandali

Data publikacji 29.08.2018

Dzielnicowy podczas obchodu rejonu służbowego zatrzymał dwie osoby, podejrzane o zniszczenie dwóch gablot informacyjnych na stacji PKP w Nieporęcie. 20-letni Sebastian J. już usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, zaś drugim z zatrzymanych z uwagi na fakt, że jest osobą nieletnią zajmie się Sąd Rodzinny. Policjanci przypominają, że występek taki zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 
Nieporęcki dzielnicowy jak co dnia pełnił służbę w swoim rejonie.  W pewnym momencie jego uwagę zwróciły dwie osoby, które rzucały kamieniami w rozkład jazdy na dworcu PKP. Policjant natychmiast o zajściu powiadomił dyżurnego i podjął interwencje wobec sprawców zniszczenia mienia. Wspólnie z przybyłą na miejsce załogą interwencyjną dzielnicowy zatrzymał wandali. Po wylegitymowaniu okazało się, że jeden z nich jest osobą nieletnią i ma 13 lat, zaś drugi to 20-letni Sebastian J. Obaj są mieszkańcami powiatu wołomińskiego.

Zatrzymani zostali przewiezieni do komisariatu w Nieporęcie. Po zabraniu materiału dowodowego 20-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia, na kwotę prawie 3500 zł, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze. Zaś drugim ze sprawców, z uwagi na jego wiek, zajmie się Sąd Rodzinny. 

js