Zarzut za posiadanie marihuany - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzut za posiadanie marihuany

Data publikacji 14.09.2018

Policjanci z Wieliszewa zatrzymali rowerzystę, 23-letniego Adama O. podejrzewanego o posiadanie porcji marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut z art 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i przyznał się do przestępstwa. Zgodnie z przepisami, za posiadanie marihuany grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Przedwczoraj, tuż przed północą, uwagę wieliszewskich patrolowców zwróciło dwóch rowerzystów, którzy przemieszczali się na swoich jednośladach ul. Kościelną. Policjanci podjęli wobec nich interwencję. Rowerzyści byli trzeźwi, ale jeden z nich na skutek interwencji mundurowych nie potrafił ukryć przed funkcjonariuszami swojego zdenerwowania. Policjanci szybko odkryli powód takiego zachowania 23-latka. W kieszeni spodni Adama O. mundurowi znaleźli porcję zielonego suszu, a badania testerem potwierdziły podejrzenia policjantów, że jest to marihuana.

Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych i noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj śledczy z komisariatu w Wieliszewie przedstawili mu zarzut z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, czyli niezgodne z prawem posiadanie środka odurzającego. Adam O. przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa. Policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli od 23-latka 390 zł, które miał przy sobie podczas interwencji.

Za złamanie art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi nawet do 3 lat więzienia.

jf