Działania „Znicz 2018” na drogach powiatu legionowskiego - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Znicz 2018” na drogach powiatu legionowskiego

Data publikacji 02.11.2018

Uroczyste, masowe nawiedzanie nekropolii związane ze świętami Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym, trwale związane jest z polską tradycją. Aby użytkownikom dróg pomóc w bezpiecznym przemieszczaniu się, w całym kraju - również na drogach powiatu legionowskiego - trwają policyjne działania „Znicz 2018”, które zakończą się 4 listopada o godzinie 22. Mimo apeli policjantów o bezpieczne i zgodne z prawem korzystanie z dróg, tylko wczoraj, mundurowi dbający o bezpieczeństwo na drogach powiatu legionowskiego, 31 kierujących pojazdami ukarali mandatami karnymi. 28 kierowców dostało grzywnę za przekroczenie dozwolonej prędkości. Policjanci zatrzymali też 5 praw jazdy za nadmierną prędkość oraz uniemożliwili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym rowerzystom i udzielili pomocy nietrzeźwemu kierowcy, który na wiadukcie w Skrzeszewie wjechał w bariery energochłonne.

Policyjne działania „Znicz 2018 ‘’ trwają od  godziny 6., 31 października, a ich zakończenie planowane jest na 4 listopada, o godzinie 22. Akcja ma zapewnić optymalny poziom bezpieczeństwa użytkownikom dróg, którzy odwiedzają w tym czasie nekropolie w powiecie legionowskim. Mundurowi nie zapominają o swoich obowiązkach i skrupulatnie podchodzą do swoich zadań.

Tylko wczoraj policjanci z legionowskiej komendy i podległych komisariatów dokonali 78 kontroli kierujących pojazdami. Funkcjonariusze ukarali mandatami karnymi 31 kierujących. 28 z ukaranych grzywną kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość jazdy. 5 straciło swoje prawo jazdy na trzy miesiące, za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. Policjanci zatrzymali też 3 dowody rejestracyjne od pojazdów i uniemożliwili dalszą jazdę 2 nietrzeźwym rowerzystom. Udzielili również pomocy 60-latkowi, który około godziny 14. na ul. Nowodworskiej w Skrzeszewie, kierował terenówką i doprowadził do kolizji z barierami energochłonnymi. Wstępne ustalenia policjantów wskazywały, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci wezwali na miejsce zdarzenia pogotowie ratunkowe, które przytomnego mężczyznę, ale z obrażeniami w okolicach klatki piersiowej, przewiozło do jednego z warszawskich szpitali i tam zabezpieczono od mężczyzny krew do dalszych badań, na potrzeby postępowania karnego z art. 178 a kk.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o wyobraźnię i rozsądek podczas podróży i respektowanie przepisów o ruchu drogowym. W tym także do pieszych, którzy mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach, choćby przez noszenie elementów odblaskowych, które znacznie poprawią ich widoczność.

jf

 

  • Działania „Znicz 2018” na drogach powiatu legionowskiego
  • Działania „Znicz 2018” na drogach powiatu legionowskiego
  • Działania „Znicz 2018” na drogach powiatu legionowskiego