Zarzuty za kradzieże w sklepach - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za kradzieże w sklepach

Data publikacji 07.11.2018

Policjanci z Jabłonny zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzieże w supermarketach. 25-latek usłyszał zarzut kradzieży dalmierza laserowego. 63-letnia kobieta, kilka dni temu podczas zakupów, podniosła i zabrała portfel, który wypadł innemu klientowi sklepu. W wyniku pracy policjantów Jadwiga T. także usłyszała zarzut z art. 278 kk. W obu przypadkach skradzione rzeczy trafiły do właścicieli.

Wczoraj policjanci z komisariatu w Jabłonnie, otrzymali sygnał, że ochrona jednego z supermarketów, ujęła mężczyznę, którego podejrzewała o kradzież dalmierza laserowego o wartości 579 zł. Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że działanie mężczyzny było przestępstwem kradzieży. Skradziony w sklepie dalmierz laserowy wrócił na sklepową półkę, a funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego Bartosza P. Mężczyzna trafił do komisariatu w Jabłonnie i tam usłyszał zarzut z art. 278 kk. Podejrzany przyznał się do przestępstwa i wkrótce o jego losie zdecyduje sąd. Za tego typu przestępstwo grozi nawet  do 5 lat pozbawienia wolności.

Także wczoraj, policjanci z Jabłonny zatrzymali 63-letnią kobietę, którą podejrzewali o kradzież portfela wraz z zawartością dokumentów i gotówki w kwocie 700 zł, do której doszło w minioną sobotę. Wówczas, właściciel portfela zgłosił utratę swojej własności i oszacował straty na 750 zł. W portfelu oprócz gotówki było m.in. prawo jazdy, dowód osobisty, dowód rejestracyjny od pojazdu, karty bankomatowe.

Policjanci prowadząc postępowanie w tej sprawie ustali, że portfel mężczyzny upadł mu na podłogę podczas zakupów w jednym z supermarketów w Jabłonnie. Jednak bardzo szybko został podniesiony z podłogi przez inną, nieznaną, klientkę sklepu, która nie oddała go właścicielowi i z cudzą rzeczą  wyszła ze sklepu. Dlatego policjanci z Jabłonny zbierali wszystkie informacje, które mogły pomóc w ustaleniu tożsamości kobiety i wyjaśnieniu wszystkich okoliczności zdarzenia oraz odzyskaniu utraconych przedmiotów.

Zatrzymanie 63-latki nastąpiło wczoraj, tuż przed godziną 11., w tym samym sklepie, w którym doszło do przestępstwa. Policjanci w mieszkaniu zatrzymanej znaleźli i zabezpieczyli portfel pokrzywdzonego wraz z jego dokumentami oraz gotówką, ale pomniejszoną o 240 zł.

Jadwiga T. trafiła na komisariat w Jabłonnie, a policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie kobiecie zarzutu kradzieży. Kobieta przyznała się do przestępstwa i dobrowolnie poddała karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Ma także naprawić szkodę na rzecz pokrzywdzonego i oddać mężczyźnie 240 zł.

jf