Szczęśliwy finał poszukiwań 13-latki - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 13-latki

Data publikacji 09.11.2018

Legionowscy policjanci odnaleźli zaginioną 13-latkę, która wczoraj w godzinach porannych wyszła z domu w Legionowie i nie kontaktowała się z najbliższymi. Policjantom wsparcia udzielili mundurowi ze stołecznych oddziałów prewencji oraz wydziału wywiadowczo-patrolowego, wykładowcy i słuchacze Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie oraz ochotnicy z Sekcja Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Jabłonna.

Wczoraj po godzinie 14 legionowscy policjanci przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 13-letniej dziewczynki, która kilka godzin wcześniej wyszła z rodzinnego domu w Legionowie i nie utrzymywała kontaktu z rodziną. Najbliżsi zaginionej niepokoili się całym zdarzeniem i postanowili poprosić o pomoc Policję.

Policjanci na ternie całego powiatu legionowskiego natychmiast przystąpili do swoich zadań, aby odnaleźć dziewczynkę. Z pomocą ruszyli także funkcjonariusze z warszawskich oddziałów prewencji oraz bardzo liczne grono wykładowców i słuchaczy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, w tym przewodnicy psów tropiących z Zakładu Kryminologii Policyjnej w Sułkowicach, strażacy z PSP w Legionowie oraz Specjalna Grupa Poszukiwawcza z OSP w Jabłonnie. Dla wszystkich, którzy uczestniczyli w działaniach najważniejsze było bezpieczeństwo poszukiwanej dziewczynki.

Dziś, tuż przed godziną  8., zaginioną odnaleźli legionowscy policjanci.  Rodzina nastolatki natychmiast dostała informację, że dziewczynce nic nie grozi.

Poszukiwania, w których łącznie brało udział kilkuset, chętnych do pomocy funkcjonariuszy różnych służb zostały zakończone.  

Legionowscy policjanci dziękują wszystkim, którzy tak licznie włączyli się w działania poszukiwawcze.