Areszt za napad na stację LPG - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za napad na stację LPG

Data publikacji 27.11.2018

Trzymiesięczny areszt – taką decyzję podjął sąd w stosunku do 22-latka podejrzanego o rozbój. Szymona K. zatrzymali legionowscy kryminalni kilka dni po tym, jak groził kluczem francuskim pracownikowi stacji, a następnie zażądał wydania pieniędzy. Za ten czyn grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w połowie listopada tego roku, na terenie jednej ze stacji LPG. Policjanci otrzymali zgłoszenie od pracownika placówki, że kilka minut temu do pomieszczenia, w którym przebywał wtargnął zamaskowany mężczyzna i grożąc jakimś przymiotem zażądał wydania pieniędzy. Kiedy pokrzywdzony powiedział, że kasetka jest pusta wtedy napastnik rzucił się na niego i uderzył w głowę przedmiotem, który trzymał w ręku. W wyniku szarpaniny pokrzywdzony ściągnął z twarzy 22-latka koszulkę, którą ten zasłaniał twarz i w tym momencie Szymon K. uciekł.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni z Legionowa. Na podstawie rysopisu podanego przez pokrzywdzonego oraz analizy zapisu z monitoringu już po kilku dniach od zdarzenia mieli wytypowanego sprawcę. Szymon K. został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie przeszukania w miejscu zamieszkania 22-latka policjanci ujawnili ubranie, w którym był w dniu napadu oraz klucz francuski, którym zaatakował pracownika stacji.

Mężczyzna usłyszał już zarzut dokonania rozboju. Prokurator również wystąpił z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie, do którego sąd się przychylił. Może mu grozić kara do 12 lat więzienia.

js

Ładowanie odtwarzacza...