Kolejna zbiórka krwi w Legionowie - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna zbiórka krwi w Legionowie

Data publikacji 28.11.2018

W piątek policjanci oraz pracownicy cywilni związani z legionowską komendą i podległymi jednostkami Policji w mobilnym punkcie krwiodawstwa oddawali dar życia – krew. Wszyscy stawili się dobrowolnie, aby po raz kolejny wesprzeć jednego z legionowskich policjantów, którego syn choruje i krew jest niezbędna do jego dalszego leczenia.

Tuż przed godziną 9. na dziedziniec Komendy Powiatowej Policji w Legionowie przyjechał autobus - ambulans mobilnej stacji krwiodawstwa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z 30 Oddziału Terenowego w Nowym Dworze Mazowieckim. Policjanci z Legionowa oraz podległych komisariatów, jak również pracownicy cywilni ustawiali się w kolejce, aby oddać krew. Wśród uczestników akcji obecni byli  także Komendanta Powiatowy Policji mł. insp. Anna Jędrzejewska-Szpak oraz pełniący obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie mł. insp. Dariusz Chojnowski.

Personel mobilnej stacji krwiodawstwa pobrał krew  od 17 dawców, co dało łącznie prawie 8 litrów krwi. Nad bezpieczeństwem osób oddających krew jak zawsze czuwał lekarz i pielęgniarki.

Dziękujemy!

js