Papierosy bez akcyzy - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy bez akcyzy

Data publikacji 30.11.2018

Ujawnienie i zabezpieczenie 180 paczek wyrobów tytoniowych na targowisku miejskim to kolejny cios w lokalnych handlarzy papierosami pochodzącymi z nielegalnego źródła. Tym razem w ręce policjantów wpadł 30-latek, który swoim działanie naraził Skarb Państwa na stratę prawie 4 tyś. złotych. Za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności nawet do lat 3.

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego  bardzo często zaglądają na legionowski rynek. Funkcjonariusze doskonale wiedzą, że właśnie tutaj w dni targowe dochodzi do sprzedaży wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. To bardzo często stałe źródło utrzymania wielu osób, które w ten sposób narażają Skarb Państwa na duże straty.

Podczas ostatnich działań uwagę policjantów zwrócił 30-letni mężczyzna, który na teren bazaru wchodził z czarnym workiem. Funkcjonariusze natychmiast go wylegitymowali i sprawdzili zawartość przenoszonego bagażu. W wyniku kontroli ujawnili 180 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Zabezpieczony towar trafił  do policyjnego depozytu. 30-latek wkrótce usłyszy zarzut. Mężczyźnie za popełniony czyn grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności nawet do lat 3.