NIE POZWÓLMY ZAMARZNĄĆ, POMÓŻMY POTRZEBUJĄCYM - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NIE POZWÓLMY ZAMARZNĄĆ, POMÓŻMY POTRZEBUJĄCYM

Data publikacji 01.12.2018

Policjanci powiatu legionowskiego prowadzą działania związane z ochroną osób w celu przeciwdziałania przypadkom zamarznięć. Apelujemy, aby zwracać uwagę na osoby siedzące na ławkach bądź leżące na ziemi. Mogą one potrzebować naszej pomocy w związku z zasłabnięciem lub mogą być nietrzeźwe. Nie czekaj, aż stanie się tragedia, zareaguj i powiadom nas dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Od kilku dni odnotowujemy niskie temperatury. Taka aura powoduje, że nasze organizmy są narażone na wychłodzenie. Dlatego w tym okresie i podczas całej zimy ważnym jest, aby zwracać uwagę na osoby starsze, samotne i bezdomne, które są najbardziej narażone na działanie zimna.

Policjanci z Legionowa oraz podległych komisariatów w Jabłonnie, Nieporęcie, Wieliszewie i Serocku cały czas prowadzą działania związane z ochroną osób w celu przeciwdziałania przypadkom zamarznięć. Mundurowi zwracają uwagę na osoby siedzące na ławkach bądź leżące na ziemi. Ludzie ci mogą potrzebować pomocy w związku z zasłabnięciem lub mogą być nietrzeźwe. Alkohol ma to do siebie, że szybko rozszerza naczynia krwionośne dając uczucie rozgrzania, a tak naprawdę naraża organizm na szybkie wychłodzenie .

W związku z tym w całym powiecie policjanci kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni m.in. pustostany, klatki schodowe oraz parki. Codziennie interweniują też wobec osób nietrzeźwych, które zasypiają na ławkach, w miejscach publicznych, narażając się na śmiertelne wychłodzenie organizmu.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców powiatu o zwrócenie uwagi na osoby, które mogą potrzebować pomocy.

Kiedy zobaczysz starszą samotną osobę, bezdomnego lub nietrzeźwego siedzącego na ławce lub leżącego na ziemi narażonego na bezpośrednie działanie mrozu nie wahaj się ani chwili tylko zgłoś ten fakt  pod  numer alarmowy 112.

Pamiętaj! Twój telefon może uratować życie.