Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Naczelnik w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 04.12.2018

Policjant z Komendy Głównej Policji mł. insp. Arkadiusz Jasiński, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Styl jazdy kierującego alfą zwrócił uwagę czujnego funkcjonariusza. Natychmiast zadzwonił na numer 112 i poinformował o swoich podejrzeniach. Następnie pojechał za nim, a gdy ten się zatrzymał, nie pozwolił mu już nigdzie odjechać.

W niedzielę, po godzinie 21 mł. insp. Arkadiusz Jasiński funkcjonariusz Komendy Głównej Policji, jadąc z Legionowa w kierunku Chotomowa zwrócił uwagę na kierującego alfą, który jechał przed nim. Kierowca zachowywał się dziwnie, zatrzymywał auto bez konkretnej przyczyny, potem ruszał, jechał „wężykiem”. Wszystko wskazywało na to, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz natychmiast zadzwonił na numer 112.

W pewnej chwili pojazd zatrzymał się, wtedy policjant podszedł do kierującego, od którego wyczuł woń alkoholu. Natychmiast udaremnił mu dalszą jazdę.

Na miejsce przyjechał patrol Policji, który wykonał czynności służbowe z mężczyzną. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca alfy miał ponad promil alkoholu w organizmie. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, a za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Pomimo wielu apeli i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduję błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy gdy widzimy, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy, gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta- poinformujmy o tym policję, możemy zrobić to anonimowo dzwoniąc na numer 112.

js