Nowe radiowozy w powiecie legionowskim - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe radiowozy w powiecie legionowskim

Data publikacji 08.01.2019

Dzięki środkom finansowym przekazanym przez władze powiatu legionowskiego oraz samorząd miasta Legionowo i gminy Nieporęt, tabor legionowskiej komendy wzbogacił się o 4 nowe radiowozy. Uroczyste przekazanie odbyło się przed siedzibą jednostki. Po wręczeniu kluczyków policjantom, wszystkie pojazdy służbowe zostały poświęcone. Komendant Powiatowy Policji w Legionowie młodszy inspektor Anna Jędrzejewska - Szpak złożyła samorządowcom serdeczne podziękowania za wsparcie i zrozumienie potrzeb lokalnej Policji.

Wczorajszy dzień był dniem szczególnie ważnym dla policjantów pełniących służbę na terenie powiatu legionowskiego. To właśnie wczoraj odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia 4 nowych radiowozów, których zakup sfinansowano między innymi z budżetów: Starostwa Powiatowego  w Legionowie, Urzędu Miasta w  Legionowie oraz Urzędu Gminy w Nieporęcie. Środki samorządów lokalnych stanowiły część wartości radiowozów, pozostałe środki pochodziły natomiast z centralnego budżetu Policji.

Dzięki wsparciu udzielonemu przez samorządy tabor legionowskiej  komendy zwiększył się o 4 oznakowane radiowozy. Samochody marki Hyundai i20 będą służyły teraz policjantom z wydziału prewencji oraz wydziału sztab policji, jak również policjantom z Nieporętu. Opel astra posłuży policjantom z wydziału ruchu drogowego.

Kluczyki do nowych radiowozów przekazali:

  • reprezentujący Powiat Legionowski: Starosta Legionowski Robert Wróbel,
  • reprezentujący Miasto Legionowo: Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski, Przewodniczący Rady Miasta Legionowo Ryszard Brański,
  • reprezentująca Gminę Nieporęt: Przewodnicząca Rady Gminy Nieporęt Bogusława Tomasik, Kierownik Działu Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i OC Urzędu Gminy Nieporęt.

Po przekazaniu kluczyków do radiowozów nastąpiło ich uroczyste poświęcenie, którego dokonał ksiądz prałat Lucjan Szcześniak z parafii św. Jana Kantego w Legionowie.

Ponadto Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski przekazał 5 urządzeń do badania stanu trzeźwości, które służyć będą w codziennej pracy funkcjonariuszom legionowskiej drogówki.

Na zakończenie uroczystości policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozach, wyrażając w ten sposób nie tylko uznanie, ale przede wszystkim szczególne podziękowanie za zakup nowych służbowych pojazdów.

Policjanci z legionowskiej komendy dziękują za wsparcie i zapewniają, że nowy sprzęt wykorzystają jak najlepiej w celu realizacji ustawowych zadań - po to, aby zwiększać bezpieczeństwo mieszkańców.