Kierował mimo cofnięcia uprawnień - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował mimo cofnięcia uprawnień

Data publikacji 11.01.2019

Policjanci legionowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę hondy. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna popełnił przestępstwo. Jak się okazało, decyzją samorządu terytorialnego z 2014 roku mężczyźnie zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnienie przestępstwa z art. 180a kodeksu karnego grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Legionowa w miejscowości Suchocin zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę hondy. W trakcie podjętej interwencji mundurowi ustalili, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu one cofnięte  w drodze decyzji administracyjnej. Funkcjonariusze uzyskali informację, że 30-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami od 2014 roku.

Teraz 30-latek odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Zgodnie z jego dyspozycją każdy „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

js