Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania Policji i Sanepidu na rzecz bezpieczeństwa podczas ferii

Data publikacji 01.02.2019

W ramach prowadzonej akcji „Bezpieczne ferie” policjanci z powiatu legionowskiego wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej odwiedzają miejsca zimowego wypoczynku. Policjanci przypominają dzieciom o bezpiecznych zachowaniach w tym okresie, zaś przedstawiciele sanepidu sprawdzają warunki w jakich dzieci odpoczywają.

Na terenie powiatu legionowskiego jest kilka miejsc, w których dzieci pozostające w miejscu zamieszkania mogą miło spędzić czas. Jednym z nich jest Szkoła Podstawowa w Skrzeszecie, gdzie gmina zorganizowała zajęcia dla najmłodszych. Kolejny zimowy wypoczynek został zorganizowany w jednej z legionowskich szkół.

Obie te placówki odwiedzili policjanci i rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa na lodzie czy stoku, ale również na ulicy czy w kontaktach z osobą obcą.

Wspólnie z funkcjonariuszami przybyli również pracownicy sanepidu, którzy sprawdzili czy dziećmi opiekuje się odpowiednio wykwalifikowana kadra, skontrolowali oni również stan higieniczny obiektów oraz warunki i jakość żywienia.

Na zakończenie funkcjonariusze i pracownicy sanepidu życzyli najmłodszym miłego zimowego wypoczynku.

js