Tankował i nie płacił - 13 zarzutów kradzieży - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tankował i nie płacił - 13 zarzutów kradzieży

Data publikacji 08.02.2019

Dzielnicowy z Nieporętu zatrzymał sprawcę wielokrotnych kradzieży paliwa na stacjach benzynowych. 30-letni Kamil K. wpadł w ręce policjanta kilka minut po kradzieży na jednej ze stacji na terenie gminy Nieporęt. Mężczyzna usłyszał 13 zarzutów kradzieży paliwa. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę dyżurny z Nieporętu otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który podjechał autem na stację paliw, na której ukradł około 30 litrów paliwa, a następnie odjechał w kierunku Marek.

Dzięki błyskawicznej reakcji dzielnicowego już po kilku minutach sprawca kradzieży został zatrzymany. Po wylegitymowaniu okazał się nim 30-letni Kamil K. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W toku dalszych czynności dochodzeniowcy ustalili, że 30-latek kradł też paliwo na innych stacjach na terenie Warszawy. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Kamilowi K. 13 zarzutów kradzieży paliwa na kwotę ponad 1500 złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

js

  • Policjant z zatrzymanym