Dwóch kierowców zatrzymanych za przestępstwo - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch kierowców zatrzymanych za przestępstwo

Data publikacji 11.02.2019

Policjanci pełniąc służbę na drogach powiatu legionowskiego, podczas kontroli drogowych zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wsiadając za kierownicę swoich aut dopuścili się przestępstwa. 44-latek odpowie za kierowanie pojazdem pomimo decyzji administracyjnej o cofnięciu mu uprawnień do kierowania, zaś 32-latek nie zastosował się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W sobotę policjanci na terenie powiatu legionowskiego zatrzymali dwóch kierujących, którzy wsiadając za kierownicę swoich aut popełnili przestępstwo.

Tuż po godzinie 18.00 w Serocku funkcjonariusze legionowskiej drogówki zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który kierował pojazdem m-ki Citroen. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło na jaw, że wsiadł on za kierownicę pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdami w drodze decyzji administracyjnej.

Tego samego dnia, po godzinie 22.00 w Jabłonnie, w ręce policjantów ze stołecznej drogówki wpadł kierujący pojazdem m-ki Daewoo. Podczas kontroli okazało się, że wobec 32-latka Sąd Rejonowy w Legionowie orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do połowy grudnia 2019 roku.

Mężczyźni doskonale zdawali sobie sprawę z konsekwencji, jakie mogą ponieść za swoje czyny.

Policjanci przypominają, że złamanie orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

js