Dozór za przemoc wobec konkubiny - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za przemoc wobec konkubiny

Data publikacji 12.02.2019

Za znęcanie się nad konkubiną odpowie 37-latek. Mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowego. Wobec podejrzanego został zastosowany policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy z Legionowa pozyskał informację, że w jednej z rodzin, w jego rejonie służbowym, może dochodzić do przemocy domowej.

Funkcjonariusz bez zwłocznie udał się na miejsce, aby sprawdzić jak rzeczywiście wygląda sytuacja. Tam w rozmowie z pokrzywdzoną ustalił, że jej 37-letni partner znęca się nad nią  psychicznie i fizycznie. Mężczyzna wszczyna awantury, podczas których wyzywa kobietę i groził pozbawieniem życia.

Po wysłuchaniu pokrzywdzonej policjant natychmiast podjął decyzje o zatrzymani 37-latka. Mężczyzna trafi do policyjnego aresztu.

Następnie śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie zatrzymanemu zarzutu znęcania się fizycznego i psychicznego na osobą najbliższą. Decyzją prokuratora mężczyzna trafił pod policyjny dozór, ponadto ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.  Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować i powiadomić organy ścigania.

js