Kierował mimo cofnięcia uprawnień - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował mimo cofnięcia uprawnień

Data publikacji 04.03.2019

Policjanci z legionowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę dacii. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że 25-latek popełnił przestępstwo. Jak się okazało, decyzją samorządu terytorialnego z 2018 roku mężczyźnie zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnienie przestępstwa z art. 180a kodeksu karnego grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę dacii. W trakcie podjętej interwencji mundurowi ustalili, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu one cofnięte na podstawie decyzji administracyjnej. Mundurowi ustalili, że 25-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami od 2018 roku.

Teraz mieszkaniec powiatu pruszkowskiego odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Zgodnie z jego dyspozycją każdy „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

js