Dozór za znęcanie się nad rodziną - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Dozór za znęcanie się nad rodziną

Data publikacji 10.04.2019

Policyjny dozór, nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych to środki zapobiegawcze, które zastosował prokurator wobec 41-letniego Tomasza B. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Nieporętu, po tym jak jego żona powiadomiła o stosowaniu przez niego przemocy. Mężczyźnie przedstawiono zarzut znęcania się nad rodziną. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Nieporęcie zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać  41-latek wobec swojej żony i ich małoletnich synów. Jak ustalili mundurowi mężczyzna podczas awantur stosował wobec najbliższych zarówno przemoc fizyczną, jak i psychiczną. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W momencie zatrzymania miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania się nad najbliższymi. Prokurator przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i zdecydował o zastosowaniu wobec 41-latka środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru, zobowiązując go do stawiennictwa w wyznaczone dni w jednostce Policji, nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych.

js