Kradli ubrania z pojemników na odzież - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli ubrania z pojemników na odzież

Data publikacji 05.06.2019

Policjanci z Legionowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w sobotnią noc włamali się do pojemnika na odzież. Po wylegitymowaniu okazali się nimi 42 i 44-letni obywatele Gruzji. Mężczyźni zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnej celi. Legionowska prokuratura zastosowała wobec nich dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę dyżurny legionowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od dwóch mężczyznach włamujących się do pojemnika z odzieżą. Pod wskazany adres natychmiast została skierowana załoga interwencyjna. Na widok radiowozu mężczyźni próbowali oddali się z miejsca zdarzenia, jednak natychmiast zostali zatrzymani przez mundurowych.

W toku dalszych czynności ustalono, że obywatele Gruzji zerwali metalowe sztaby zabezpieczające kontener i z wnętrza zabrali odzież oraz obuwie, które to policjanci ujawnili kilka metrów dalej  ukryte w zaroślach.

Mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutu kradzieży z włamaniem. Prokurator przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i zdecydował o zastosowaniu wobec obu mężczyzn środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju.

Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

js