Oznakuj swój rower - policjanci z Wieliszewa zapraszają - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oznakuj swój rower - policjanci z Wieliszewa zapraszają

Data publikacji 06.06.2019

Policjanci zapraszają wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy Wieliszew do oznakowania rowerów i zarejestrowania ich w policyjnej bazie. Dzielnicowi w siedzibie wieliszewskiego komisariatu 8 czerwca 2019 r w godz. 16.00-18.00 przeprowadzą akcję znakowania jednośladów. Zapraszamy wszystkich chętnych – „Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj bezpłatnie swój rower".

Procedura znakowania roweru polega na wygrawerowaniu specjalnym urządzeniem, jakim jest „engrawer”, oznaczenia składającego się z liter i cyfr, a następnie rejestracji w bazie danych prowadzonej przez Policję.

Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w miejscu widocznym naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania roweru.

Mikroudarowa technologia „engrawera” pozwala na wykonanie oznakowania, a ponadto powoduje zmiany w strukturze materiału - wykrywane nawet po powierzchniowym zatarciu znaków.

Elementy podlegające oznakowaniu oraz miejsca wykonania oznaczeń:

·         rama roweru pod kierownicą,

·         ramię przekładni sprzężone z przekładnią,

·         przedni widelec.

Dzięki oznakowaniu każdy oznakowany rower ma inny numer, a ponadto można łatwo ustalić jednostkę Policji, w której został oznakowany.

Przed oznakowaniem roweru, policjant wypełnia elektroniczny formularz zgłoszeniowy w celu wygenerowania przez system niepowtarzalnego kodu.

Nie dopuszcza się ponownego znakowania elementów oznakowanych oraz przerabiania naniesionych wcześniej numerów.

Uzupełnienie brakującego oznakowania, np. w przypadku wymiany elementów powinno być wykonane tą samą technologią.

Rejestracja w komputerowej bazie danych odbywać się będzie na podstawie:

·         dokumentu tożsamości właściciela (osoba pełnoletnia),

·         dowodu zakupu - paragon lub faktura, umowa kupna - sprzedaży, wg. oświadczenia właściciela.

W przypadku kiedy rower jest na gwarancji należy skontaktować się z serwisem w celu sprawdzenia czy jednoślad po oznakowaniu nie utraci gwarancji serwisowej.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą przystąpić do akcji „Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj bezpłatnie swój rower”.