Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden naruszył nietykalność policjantów, drugi posiadał marihuanę. Obaj usłyszeli zarzuty.

Data publikacji 11.06.2019

Legionowscy patrolowcy zatrzymali dwóch mieszkańców Radomia. Jeden z nich posiadał środki odurzające, drugi zaś naruszył nietykalność funkcjonariuszy i utrudniał wykonywanie czynności służbowych. Podejrzani już usłyszeli zarzuty i teraz zajmie się nimi sąd.

Policjanci  z  zespołu patrolowo – interwencyjnego piątkową służbę rozpoczęli od kontroli drogowej. Dwaj 29-latkowie będący w pojeździe na widok mundurowych zaczęli się nerwowo zachowywać. Jeden z mężczyzn próbował coś ukryć przed mundurowymi chowając to za siebie.

W związku z agresywnym zachowaniem mężczyzn i nie wykonywaniem poleceń wydawanych przez interweniujących policjantów na miejsce została wezwana druga załoga. W trakcie zatrzymania kierowca auta próbował odepchnąć policjantów, jednego z nich kilkukrotnie kopnął w nogę.

Jak się okazało w toku dalszych czynności, w zawiniątku, które chciał ukryć kierowca znajdowała się marihuana będąca własnością pasażera. Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające i przekazali do policyjnego depozytu.

Obaj mężczyźni noc spędzili za kratkami. W kolejnych dniach dochodzeniowcy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili im zarzuty. Kierowca usłyszał zarzut naruszenia nietykalności mundurowych, natomiast pasażer odpowie za posiadanie środków odurzających.  Podejrzani 29-latkowie przyznali się do popełnionych przestępstw i teraz zajmie się nimi sąd.

js