Trzy miesiące aresztu za oszustwo - Aktualności - KPP w Legionowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy miesiące aresztu za oszustwo

Data publikacji 11.06.2019

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu obywatelowi Wietnamu zatrzymanemu przez policjantów z Legionowa Mężczyzna posługując się podrobionymi dokumentami, wyłudził telefon komórkowy. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej pozyskali informację pozaprocesową dotyczącą oszustwa na szkodę jednej z firm świadczącej usługi telekomunikacyjne.

Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą, na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. Już następnego dnia w ich ręce wpadł 29-letni obywatel Wietnamu. Mężczyzna posługując się podrobionym paszportem zawarł umowę o świadczeniu usług  telekomunikacyjnych, uzyskując w ten sposób telefon komórkowy wart ponad 1600 złotych.

Podejrzany noc spędził w policyjnej celi.  Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu oszustwa. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

js